חיפוש
  • Tech Fairy

לומדים עצמאית מהאינטרנט? קבלו טיפ איך לא לבזבז זמן מיותר בלמידה מסרטונים

עודכן ב: 27 פבר 2019

בימינו ניתן ללמוד כמעט הכל מסרטונים ב youtube.

אני חושבת שזה מדהים ושימושי בחלק גדול מהמקרים, אבל לא כולם אוהבים את זה מסיבות שונות, לדוגמא:

- צריך למצוא סרטון עם הדרכה איכותית שמתאימה לצרכיי, ולא תמיד התוכן מספיק טוב.

- הקריין בסרטון איטי ומבזבז לי זמן יקר (או לפעמים ההיפך - מהיר ואני לא מספיקה להבין) - בסרטון אין אפשרות "לרפרף" כדי להגיע למקום שאני צריכה וקשה לדעת כמה לדלג קדימה.


גם אני מעדיפה לרוב לקרוא או לרפרף בגוגל כדי למצוא תשובות לשאלות שלי, אבל כדי לקבל הדרכה ויזואלית יותר על טכנולוגיה מסוימת, או חוות דעת על מוצר והשימוש בו - אני גם צופה בסרטונים.


בשביל זה יש לי טריק -

אם אני רואה שהסרטון ארוך יחסית ואין לי זמן או סבלנות לצפות בכולו - אני צופה בו במהירות גבוהה פי 1.5 או פי 2 ומחזירה למהירות נורמלית כשהגיע הזמן להתרכז. או לפעמים ההיפך - אם הקריין מהיר וקשה לי להתרכז - אני אצפה במהירות איטית יותר.


אז איך עושים את זה? נכון גם לצפיה במחשב וגם לצפיה בסמארטפון -

1. לוחצים על גלגל השיניים בתחתית הסרטון - settings ומקבלים תפריט:


2. בוחרים את המהירות שמתאימה לנו מתפריט "מהירות":


מה שנחמד זה שהקול לא מתעוות, אלא פשוט נעשה מהיר או איטי יותר. ועוד טיפ אחד קטן - לפעמים אם נטרח להסתכל בתיאור המילולי של פרטי הוידאו, נגלה שהעורך טרח והכין לנו תוכן עניינים לסרטון, הכולל באיזו שניה בדיוק הוא יתחיל לדבר על הנושאים המפורטים. שווה לבדוק.


ואם אתם לא אוהבים ללמוד מסרטוני וידאו - אל דאגה - בהדרכות שלי, בזכות הלמידה אחד על אחד, אני מתאימה את הקצב אליכם. וגם את התוכן. באחריות.

96 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

יש אולי קיצור דרך?

בדרך כלל כשרוצים לשכנע אותנו לעשות משהו, מסבירים לנו שאין מה לעשות - אין קיצורי דרך. אני שמחה לבשר שבעולם הטכנולוגי יש קיצורי דרך. והרבה. אני רוצה לשתף אתכם בכמה קיצורי דרך מאוד שימושיים שיש במחשב והר

053-9229633

©2019 by Nira Layfer, Tech Fairy