חיפוש
  • Tech Fairy

יש אולי קיצור דרך?

עודכן ב: 22 פבר 2019

בדרך כלל כשרוצים לשכנע אותנו לעשות משהו, מסבירים לנו שאין מה לעשות - אין קיצורי דרך. אני שמחה לבשר שבעולם הטכנולוגי יש קיצורי דרך. והרבה.

אני רוצה לשתף אתכם בכמה קיצורי דרך מאוד שימושיים שיש במחשב והרבה לא מכירים:

מכירים את מקשי ה- ALT, SHIFT, CTRL במקלדת המחשב שלכם? אם לא, אז כדאי שתציצו רגע על המקלדת ותכירו. אם אתם קוראים את הפוסט הזה בסמארטפון, אז כדאי שתתאפקו ותקראו כשתשבו מול מחשב:

קיצור ALT+TAB רוצים לעבור מהחלון בו אתם נמצאים לחלון האחרון שהייתם בו במהירות שיא? לחיצה על ALT+TAB עדיפה בהרבה מאשר לחפש עם העכבר את החלון שאתם מחפשים. ו- ALT+TAB נוספים מאפשרים גם לחזור חזרה. נסו רגע עכשיו ALT+TAB (שימו לב שאתם לוחצים קודם על ALT, מחזיקים לחוץ ואז מוסיפים TAB). נחמד, לא?

מתי זה הכי שימושי? כדי להשוות ויזואלית בין תוכן שנמצא בשני חלונות שונים. לדוגמא - מפרט של מצלמה א פתוח בחלון אחד ומפרט של מצלמה ב פתוח בחלון שני. ALT+TAB מאפשר זיפזופ מהיר בין שניהם ומציאת ההבדלים בקלות

קיצור CTRL+Z טעיתם? התבלבלתם? או סתם רוצים לחזור אחורה מפעולה או הקלדה שעשיתם? ברוב המקומות CTRL+Z יבטל את הפעולה האחרונה שלכם (UNDO). ועוד פעם CTRL+Z יחזיר עוד פעולה אחורה. תנסו. ואם במקרה לא יעבוד דווקא בתוכנה שלכם - אז גם לא יזיק. ביטלתם פעולה ואתם רוצים עכשיו לחזור עליה? CTRL+SHIFT+Z יבוא לעזרתכם. נסו עכשיו - לכתוב תגובה לפוסט וללחוץ CTRL+Z. ואז CTRL+SHIFT+Z. וכן, אשמח אם תשאירו תגובה כדי שאדע אם למדתם דברים חדשים בפוסט הזה :)

בפוסטים הבאים תלמדו עוד כמה דברים שימושיים, כדאי לעקוב.

39 צפיות0 תגובות

053-9229633

©2019 by Nira Layfer, Tech Fairy